W tym tygodniu kontynuowałem makietowanie widoków dla Ateny. Poniżej przedstawiam efekt swojej pracy.

Widok pojedynczego posta

Makietowanie - Widok pojedynczego posta

Widok może się różnic w zależności jaki typ posta będzie renderowany, ale generalnie  layout będzie podobny dla każdego typu. Jeśli chodzi o komentarze to będą się one doczytywać dynamicznie podczas przewijania strony.

Rejestracja

Chciałbym aby widok rejestracji był jak najprostszy aby ta czynność była prosta i nie odstraszała użytkowników dlatego do rejestracji wystarczy mail i hasło. Będzie też możliwość rejestracji za pomocą social media. Po rejestracji użytkownik będzie mógł uzupełnić swój profil poprzez widok swojego konta.

Logowanie

makiety - Logowanie

Użytkownik będzie mógł się zalogować za pomocą maila/hasła lub social mediów. Dodatkowo system będzie umożliwiał przypomnienie hasła dla zapominalskich.

Moje konto

Widok konta będzie podzielony na kilka części:

Moje dane

Atena makiety Moje konto

W tej zakładce użytkownik będzie mógł edytować swoje dane.

Moje posty

W tej zakładce użytkownik będzie mógł zobaczyć dodane przez siebie posty. Widok będzie działał analogicznie do standardowego listingu aplikacji dlatego nie ma potrzeby przygotowania dla niego makiety.

Obserwowani/obserwujący

W tych zakładkach użytkownik będzie mógł zobaczyć obserwowanych użytkowników oraz tych którzy go obserwują. Podczas pracy nad tym widokiem doszedłem do wniosku, ze będzie jeszcze potrzebny widok „karty użytkownika”, ale nie przewiduję tej funkcjonalności na MVP.

Podsumowanie

Mam już wszystkie niezbędne makiety i mogę przystąpić do kodowania tych widoków. Zapowiada się prawdziwe mięsko od następnego posta. 🙂

Atena: spis treści

Jeśli trafiłeś tu przez przypadek to poniżej zamieszczam wcześniejsze posty dotyczące projektu Atena, który realizuje w ramach projektu Daj się poznać 2017

Do postów jest też dostęp poprzez kategorię Atena

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn