W Magento 2 standardowym ustawieniem konfiguracyjnym na checkoucie jest wyświetlanie adresu rozliczeniowego dla każdej metody płatności osobno.

W tym przypadku mamy trzy dostępne metody płatności. Aby wybrać/uzupełnić adres rozliczeniowy musimy wybrać metodę płatności i tam mamy ustawienia adresu.

Często w projektach spotykam się z tym, że ustawienia adresu są niezależne od metod płatności np. najpierw uzupełniamy adres rozliczeniowy, a metody płatności to kolejna sekcja. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. W każdym razie Magento pozwala na przeniesienie adresu rozliczeniowego poza metody płatności za pomocą prostej konfiguracji w Panelu Administracyjnym.

Po zmianie konfiguracji nasz krok płatności wygląda tak:

Jak widzisz informacje o adresie spadły poniżej listy z metodami płatności.

Konfiguracja

Aby zmienić ustawienia wyświetlania adresu rozliczeniowego na kroku płatności ścieżki zakupowej w Magento 2 należy zalogować się do panelu administracyjnego, a następnie przejść do Stores -> Configuration -> Sales -> Checkout -> Checkout Options -> Display Billing Address On i wybrać z listy rozwijanej Payment page

Po zmianie trzeba wyczyścić cache jeśli jest włączony. Można to zrobić z poziomu magento lub poprzez konsolę za pomocą polecenie bin/magento c:c

Kolejną rzeczą jaką często się zmienia w ścieżce zakupowej jest przeniesienie przycisku place order poza metody płatności. Na taki zabieg nie ma konfiguracji i potrzeba do tego jest praca programisty. Czy to jest dobry temat na jeden z kolejnych postów na blogu?

Podsumowanie

W tym artykule pokazałem jak można zmienić ustawienia wyświetlania adresu rozliczeniowego na ścieżce zakupowej w Magento 2. Można to zrobić za pomocą panelu administracyjnego i daje to pewną elastyczność w dostosowywaniu ścieżki zakupowej do wymagań biznesowych.