typy produktów magento 2

Magento 2 to platforma, która daje duże możliwości budowy e-sklepów. W tym poście opiszę typy produktów w Magento 2 i wyjaśnię czym się charakteryzują.

Typy produktów w Magento 2 możemy podzielić na:

  • produkty proste
  • produkty zgrupowane
  • produkty powiązane
  • produkty konfigurowalne
  • produkty wirtualne
  • produkty do pobrania

Produkty proste

Produkty proste są najczęściej używanymi typami produktów w sklepach internetowych. Każdy taki produkt jest traktowany jako jedna rzecz, która jest zawsze niezmienna np. Książka. Każdy produkt prosty ma przypisany numer SKU (Store Keeping Unit)

Typy produktów w Magento 2 - produkty proste: książki w sklepie

Produkty zgrupowane

Produkty zgrupowane to jakiś zbiór produktów prostych, które mogą być kupowane razem np. ktoś kto kupuje stół prawdopodobnie będzie zainteresowany krzesłami do tego stołu. Możemy utworzyć grupę produktów stół + krzesła i objąć te produkty jakąś promocją. Klient będzie mógł kupić taki zestaw w niższej cenie niż kupując każdy produkt z osobna.

stół i krzesła - produkty powiązane

Produkty powiązane

Produkty powiązane to zbiór podobnych produktów różniących się jakimiś szczegółami np. jeśli klient szuka słuchawek to możemy zaproponować mu pięć rodzajów słuchawek, które będą różnić się ceną lub producentem.  Klient na pewno będzie zadowolony z możliwości wyboru.

Produkty powiązane - słuchawki

Produkty konfigurowalne

Produkty konfigurowalne umożliwiają dodawanie produktów, które mają opcje do wyboru. W Magento produkty konfigurowalne to tak naprawdę zbiór produktów prostych. Produkt konfigurowalny nie jest fizycznym produktem w naszym sklepie i nie występuje pojedynczo. Produkt konfigurowalny jest jakby kontenerem  dla produktów  prostych, który umożliwia klientowi konfigurację.

Doskonałym przykładem produktu konfigurowalnego jest  np. koszula w której możemy wybrać rozmiar i kolor.

Dzięki mechanizmowi produktów konfigurowalnych Magento użytkownik może zmieniać kolor i rozmiar koszuli i zamówić produkt o wybranych opcjach.

Magento typy produktów - produkty konfigurowalne

Produkty do pobrania

Produkty do pobrania to takie produkty, które klient może pobrać po zakupie. Doskonałym przykładem takiego produktu  jest e-book. Klient kupując e-booka oczekuje, ze po zakupie będzie mógł go pobrać.

Produkty wirtualne

Produkty wirtualne to takie, które nie mogą być pobrane, ani wysłane. Produkty wirtualne to najczęściej dodatkowe usługi związane z produktem np. kupując komputer możemy dokupić dodatkowe rozszerzenie gwarancji – to będzie właśnie produkt wirtualny.

W tym artykule opisałem typy produktów w Magento 2.

Jak widzisz Magento 2 daje duże możliwości w tworzeniu produktów, dzięki czemu asortyment Twojego sklepu opartego na Magento 2 może być bardzo zróżnicowany i spełni oczekiwania Twoich klientów.

Pod adresem http://magento2-demo.nexcess.net możesz zobaczyć oficjalne demo Magento 2 i zobaczyć jak różne typy produktów prezentują się w praktyce.

Podziel się ze znajomymi:

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn